Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. W przeddzień tego wydarzenia, 10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowana przez panie: Zofię Przeniczkę i Marlenę Wachowiak. Całe wydarzenie uświetnił występ chóru szkolnego pod dyrekcją Pana Leszka Żelaznego.W godzinach wieczornych miały miejsce gminno – parafialne obchody tego święta. Celem tych uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia integracji narodowej.  Jak co roku, w obchodach tych nie zabrakło naszej szkolnej społeczności. Uczniowie wzięli udział we mszy św. i manifestacji patriotycznej pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożyli zapalone znicze.