Milickie opowieści

26 maja uczniowie klas III udali się w wyjątkowe miejsce leżące w Dolinie Baryczy. Tym miejscem jest Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu. Uczniowie wzięli udział w programie „Magiczny Sznur Pereł”.

Rozmowa o miejscu, w którym się znalazły, mieście i jego historii, stworzyły tło do wprowadzenia legendy, która stała się podstawą dla wszystkich dalszych gier i zabaw. Wszystkie zabawy miały na celu  odegranie przez dzieci przygotowanego przez siebie przedstawienia teatralnego. Przedstawienie miało miejsce w Czarnej Sali, gdzie wykorzystano przygotowane przez uczniów scenografie. W przedstawienie zostały połączone moce wszystkich koralików.

Następnie udaliśmy się na stację kolejową w Krośnicach, gdzie dzieci obejrzały kolejkę wąskotorową.

Uczniowie mieli także okazję zostać  „małymi odkrywcami”.  Za pomocą lornetek  mogli podziwiać przyrodę rezerwatu i jego mieszkańców.