Siedemdziesiąt lat temu, 1 sierpnia 1944 r., w Warszawie o godzinie "W" rozpoczęło się Powstanie Warszawskie - jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski XX wieku.
20 maja stu trzydziestu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, wraz z opiekunami, udało się do kina w Gostyniu na film "Powstanie Warszawskie", który trwał 85 min. To pierwszy na świecie dramat wojenny non - fiction zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk.
Podczas seansu oglądnęliśmy heroiczną walkę bohaterskiej stolicy, odwagę powstańców, dramat ludności cywilnej znoszącej niewyobrażalne trudności powstańczego dnia codziennego. Film okazał się nietuzinkową lekcją historii.

6 czerwca br. grupa uczniów szkoły podstawowej pojechała do Starych Oborzysk na podsumowanie wycieczek z cyklu "Podróż z Panem Tadeuszem".
        Wszyscy uczestnicy spotkania zostali zobowiązani do przygotowania programu artystycznego. Nasi uczniowie zaprezentowali scenkę, którą przygotowali już podczas poprzedniej wycieczki. Przedstawiała ona miłosny epizod z życia Adama Mickiewicza - jego spotkania z Marylą Wereszczakówną. Mali aktorzy odegrali swoje role znakomicie i otrzymali brawa od wymagającej publiczności. Uczniowie oraz ich rodzice włożyli dużo serca i pracy, aby uzyskać zadawalający efekt przedstawienia. Duety rodzice - uczniowie przygotowały dziewiętnastowieczne stroje, scenografię oraz nagrania dźwiękowe, a nad całością czuwały opiekunki.
       Pobyt w Starych Oborzyskach uważamy za udany, upłynął w miłej i wesołej atmosferze, a najlepiej potwierdzają to załączone zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy RODZICOM zaangażowanym w realizację projektu CYFROWEJ DZIECIĘCEJ ENCYKLOPEDII WIELKOPOLAN.

Koordynatorki projektu