"Życie Szkoły"

Zapraszamy do pobrania ostatniego numeru "Życia Szkoły"

Numer 99 część 1 - klasy I-III SP (maj - czerwiec 2023)

Numer 99 część 2 - klasy IV-VIII SP (maj - czerwiec 2023)

W tym tygodniu prezentujemy  Św. Jan Paweł II – życie i twórczość

Pozostałe propozycje

W ostatnich dniach września uczniowie klas drugich złożyli ślubowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Nowi czytelnicy zostali zapoznani z zasadami korzystania z biblioteki.

Każdy z nich doskonale wie, jakie są zalety książek i korzyści płynące z czytania. Drugoklasiści wykazali się dużą znajomością bajek odgadując związane z nimi zagadki.  Na zakończenie spotkania złożyli uroczyste ślubowanie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę otrzymali książki i kolorowe zakładki.

Mamy ogromną nadzieję, że nowi czytelnicy będą odwiedzać bibliotekę, systematycznie wypożyczać książki i doskonalić umiejętność czytania.

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.”

Richard Steel

Święto Głośnego Czytania ma wieloletnią tradycję.  W Polsce zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r.  Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Nasza szkolna biblioteka już kolejny raz włączyła się w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród dzieci. Poprzez promowanie idei głośnego czytania, staramy się zwrócić uwagę na konieczność czytania dzieciom oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

W tym roku na spotkanie do biblioteki zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych z opiekunami. Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadania pt. „Kamilka ma nowego przyjaciela”. Uczniowie chętnie udzielali odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanej książki.

Warto czytać dzieciom!  Czytajmy jak najczęściej!

Dziękujemy uczniom i wychowawcom za udział w akcji Głośnego Czytania.

W tym tygodniu prezentujemy - Serie wydawnicze dla dzieci

Pozostałe propozycje

W roku szkolnym 2020/21 zmieniamy nieco zasady pracy biblioteki.

Osoby przebywające w bibliotece muszą mieć zakryte usta i nos, jednocześnie w pomieszczeniu może  przebywać 5 osób. Uczniowie klas IV-VIII wybierający samodzielnie książki  z regałów, zobowiązani są do dezynfekcji rąk.

W bibliotece znajduje się obecnie pudło do zwrotu książek, do którego należy odkładać oddawane egzemplarze (podlegają one 3-dniowej kwarantannie). Obecnie nie ma możliwości korzystania przez uczniów z czytelni i komputerów.

Nasza biblioteka oferuje swoim czytelnikom bogaty księgozbiór, który obejmuje szeroki wybór lektur, literaturę piękną oraz literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy.

Zachęcamy do  realizacji własnych poszukiwań czytelniczych.

Raz w tygodniu przedstawimy prezentację naszych zbiorów.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu dla siebie ciekawą lekturę.

Zapraszamy!

Europejski Dzień Języków Obcych – 26 września