Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają,  bawią,  ale też wychowują.

Z tej okazji zorganizowano w naszej szkole spotkania dla najmłodszych, w czasie których dzieci starały się wykazać  znajomością tytułów bajek, baśni oraz  wierszy. Uczniowie  bardzo dobrze poradzili  sobie z rozwiązywaniem zagadek i rozpoznawaniem bohaterów oraz tytułów na podstawie wylosowanych rekwizytów.

Było kolorowo i wesoło, a wszystko dzięki chętnym  uczniom z klasy Vc, którzy tworząc korowód postaci bajkowych, ze śpiewem włączyli się do wspólnej zabawy. Bohaterowie bajek odwiedzili wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej oraz cztery grupy oddziałów przedszkolnych.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest jedną z wielu okazji do promowania książek oraz zachęcania uczniów do czytania.