Wycieczka do Gościńca Marzymięta

We wtorek 19-go marca przedszkolaki z grup „Misie”, „Zajączki” oraz „Jeżyki” wyjechały na wycieczkę do Gościńca Marzymięta. Od samego rana wszystkim dopisywał świetny humor. Dzieci nie mogły doczekać się atrakcji, które na nie tam czekały. Na miejscu przywitała nas przemiła Pani, która przedstawiła program pobytu oraz zaprosiła nas do rozpoczęcia zabawy. Przedszkolaki brały udział w warsztatach pt. „Wielkanocna Babeczka”, podczas których przygotowały ciasto oraz umieściły je w foremkach na babeczki. Po upieczeniu babeczek każdy przystąpił do dekoracji słodkości. Na zajęciach zorganizowanych nasi podopieczni zajęli się również malowaniem pisanek, opieką nad malutkimi kurczaczkami a także podjęli się pomocy w poszukiwaniu pisanek zagubionych przez kurczaka Czoko. Po obiedzie dzieci skorzystały z parku linowego, gdzie wszyscy świetnie dali sobie radę pokonując napotkane przeszkody. Była to dobra okazja do rozwijania sprawności, a także sprawdzenia swoich własnych możliwości. Na koniec poszliśmy do zagrody mini ZOO gdzie czekały na nas kucyki, kozy, owce oraz alpaki. Mogliśmy je karmić i głaskać. Zwierzęta chętnie zjadały podawaną przez dzieci marchewkę. Wycieczka bardzo nam się podobała. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola.