Sędzia Anna Maria Wesołowska gościem naszej szkoły.

W czwartek, 29 lutego po raz kolejny zawitał do naszej szkoły znamienity gość - sędzia Anna Maria Wesołowska. Sędzia spotkała się z uczniami klas 1-8, dwoma grupami przedszkolnymi, rodzicami oraz nauczycielami i zaproszonymi gośćmi z instytucji pomocowych współpracujących ze szkołą.

W spotkaniu brali udział zaproszeni uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach.

Zaproszony gość przybliżył w swoich wystąpieniach współczesne zagrożenia z jakimi mogą się spotkać dzieci i młodzież, wskazał przyczyny i konsekwencje łamania prawa. Sędzia opowiadała o agresji, przemocy oraz zagrożeniach płynących z Internetu. W trakcie spotkania prawniczka zwracała uwagę, jak ogromna jest rola rodziny w wychowaniu młodego człowieka.

Uczniowie mieli możliwość przymierzyć togę sędziowską i wziąć do ręki łańcuch sędziowski.

Na zakończenie spotkania każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie z zaproszonym gościem oraz otrzymała fotografię z autografem.

Przytoczone przykłady z praktyki sędziowskiej wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania. Wierzymy, że staną się one częścią refleksji nad własnym postępowaniem.

Niewątpliwie była to bardzo ważna „lekcja wychowawcza”.