Półfinał XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 2 marca 2024r., dwoje uczniów naszej szkoły – Iga Ratajczak z kl. VIIIa i Wojciech Wyzujak z kl. VIIa - laureatów etapu szkolnego XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego - wzięło udział w półfinale ww. konkursu, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu. Nie udało się im dostać do finału w swej kategorii wiekowej, jednak przeżyli niezwykłą przygodę; ciekawym doświadczeniem było zobaczyć i ocenić występy ok. 30 swoich rywali z całej Wielkopolski. Intrygujące było też zwiedzanie pobliskiej Cytadeli i podziwianie niezwykłej rzeźby "Nierozpoznani” Magdaleny Abakanowicz (jej największej plenerowej realizacji, która powstała z okazji 750-lecia lokacji miasta Poznania). Bardzo dziękujemy Wójtowi gminy Pępowo, panu Grzegorzowi Matuszakowi, za udostępnienie na potrzeby tego wyjazdu gminnego transportu.