Konkurs recytatorski „Rany Julek”

25 stycznia odbył się Konkurs Recytatorski pt. „Rany Julek”, poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich oraz rywalizacja w przyjaznej atmosferze. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów.

Kategoria klas I:

I a – Kaczorowska Paulina, Małecka Lena, Wielebińska Maja
I b – Chlebowski Filip, Jankowiak Stanisław, Waszyński Grzegorz
I c – Gumienna Helena, Roszak Pola, Woźniak Aleksandra

Kategoria klas II:

II a – Stachowiak Jan, Waleńska Hanna, Waleńska Zuzanna
II b – Maćkowiak Oskar, Nowak Lilianna, Wolna Nadia
II c – Durczewska Paulina, Kubiak Harold, Latuszek Helena

Kategoria klas III:

III a – Kordek Karolina, Sobuś Filip, Wyzujak Zofia
III b – Gościański Franciszek, Kęsy Natalia, Wolny Tomasz

Jury (Alicja Wojciechowska, Agata Milewska, Arleta Adamek) oceniając, brało pod uwagę stopień opanowania tekstu, dykcję, interpretację słowną oraz ogólny wyraz artystyczny. Pierwsze miejsca w danych kategoriach zajęły:

klasa I - Pola Roszak,
klasa II – Lilianna Nowak,
klasa III – Zofia Wyzujak.

Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby: Stanisław Jankowiak, Helena Gumienna, Aleksandra Woźniak, Hanna Waleńska, Paulina Durczewska, Harold Kubiak, Franciszek Gościański.

Zwyciężczynie Konkursu wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Wierszy Juliana Tuwima pt. „Rany Julek”, który odbył się 8 lutego br. w Kobylinie. W konkursie wzięło udział 6 szkół: SP z Kobylina, SP z Zalesia Małego, SP ze Smolic, SP z Pępowa, SP ze Skoraszewic, SP z Pogorzeli. Uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem recytacji i interpretacji wierszy Juliana Tuwima. Uczennice reprezentujące naszą Szkołę również zajęły miejsca na podium:

Pola Roszak – 3 miejsce w kategorii klas I
Lilianna Nowak – 1 miejsce w kategorii klas II
Zofia Wyzujak – 2 miejsce w kategorii klas III

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania umiejętności recytatorskich!