Szkolny Turniej FIFA – kultura i rywalizacja na wirtualnym boisku.

Z inicjatywy uczniów w dniach 1-2 luty odbył się Pierwszy Szkolny Turniej EA24. Wydarzenie to nie tylko dostarczyło rozrywki, ale także stanowiło doskonałą okazję do integracji społeczności szkolnej i promowania zdrowej rywalizacji. Dzięki młodym organizatorom (Cezary Ptak, Damian Ciesielski i Wiktor Chudziński), przy wsparciu pedagoga szkolnego i nauczyciela informatyki, 63 chętnych graczy spotkało się na wirtualnym boisku, aby wspólnie przeżywać emocje związane z futbolowymi zmaganiami. Mecze poprzedziło losowanie, z którego uczestnicy dowiedzieli się kto będzie ich pierwszym przeciwnikiem. Następnie odbyło się kilkadziesiąt meczy, które wyłoniły 4 finalistów. Rozgrywki te przyniosły szereg korzyści dla uczniów. Oprócz wspomnianej zdrowej rywalizacji i rozrywki, gracze uczyli się zarządzania czasem i emocjami. Była to doskonała okazja do budowania przyjaźni i wspólnego pasjonowania się światem wirtualnej piłki nożnej. Finał turnieju odbył nie na hali sportowej, przyciągnął uczniów z wielu klas. Uczestnicy rywalizowali w emocjonujących pojedynkach na wielkim ekranie, demonstrując nie tylko swoje umiejętności w grze, ale także determinację i koleżeńską postawę. Nie tylko uczniowie brali udział w wydarzeniu. Na widowni zgromadzili się również nauczyciele, aby wspierać swoich uczniów i cieszyć się atmosferą wspólnej zabawy. Podczas gdy zwycięzcy i młodzi organizatorzy zostali uhonorowani nagrodami, a uczestnicy mogli cieszyć się emocjonującą atmosferą, największym zwycięzcą był duch wspólnoty, który został wzmocniony przez to wyjątkowe wydarzenie.