Konkurs recytatorski

10 stycznia w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Recytatorski ZIMA I BOŻE NARODZENIE W POEZJI. Celem konkursu było zainteresowanie poezją, prezentacja umiejętności recytatorskich i rywalizacja w przyjaznej atmosferze. Każdą klasę reprezentowało dwóch recytatorów. Pod koniec listopada wszystkie klasy IV - VIII  otrzymały wiersze o tematyce zimowo-bożonarodzeniowej. Zadaniem uczniów było pamięciowe opanowanie tekstu i przygotowanie własnej głosowej interpretacji. Nauczyciele poloniści ocenili wszystkie recytacje  i wybrali z każdej klasy dwie najlepsze.

Kategoria klas IV i V:
IVa - Tobiasz Ciążyński, Kacper Kląskała
IVb - Maja Jankowiak, Roma Lewandowska
Va - Kalina Stachowiak, Anna Matysiak
Vb - Natalia Waleńska, Magdalena Maćkowiak
Vc - Karolina Zielińska, Nikola Norman

Kategoria klas VI - VIII:
VIa Agata Chorała, Nikola Puślecka
VIb Ewa Milewska, Zofia Piniewska
VIIa Natasza Brylewska, Wojciech Wyzujak
VIIb Maja Kaczmarek, Bartosz Stachowiak
VIIIa Iga Ratajczak, Ivan Kalancha

Jury (Alicja Wojciechowska, Marlena Wachowiak, Arleta Adamek) wysłuchało i oceniło młodszych recytatorów. Pierwsze  miejsce zajęła Maja Jankowiak (IV b),  drugie Karolina Zielińska (V c), a trzecie Roma Lewandowska (IV b). Uczestników starszej kategorii wiekowej oceniała komisja (Mirosława Bigaj, Marlena Wachowiak, Arleta Adamek), która pierwsze miejsce przyznała Idze Ratajczak (VIII a), kolejne Wojtkowi Wyzujakowi (VII a), trzecie Zosi Piniewskiej (VI b) i Mai Kaczmarek (VII b). Jury oceniając, brało pod uwagę: stopień opanowania tekstu, interpretację słowną (tempo, intonację), dykcję i ogólny wyraz artystyczny.