Klasowa Wigilia bez plastiku.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia dokładnie 22 grudnia spotkaliśmy się na klasowych wigiliach. W serdecznej, rodzinnej atmosferze spędziliśmy piątkowy dzień. Przy pięknie ustrojonym stole, świątecznych stroikach i przy słodkim poczęstunku wszyscy zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Wspólne śpiewanie kolęd, uprzyjemniło nam ten wyjątkowy czas. Dodatkowo uczniowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Wigilia bez plastiku”. Zrezygnowano z plastikowych talerzyków, kubeczków czy sztućców, gdyż używane są one zaledwie przez 2-3 godziny, a w środowisku niestety rozkładać się będą od 100 do 1000 lat. Biorąc udział w akcji przyczyniliśmy się do ograniczenia ilości plastikowych odpadów a wiadomo im ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń.