Ciekawa lekcja o historii

W piątek 15.12. uczniowie klas 1 a i 1b po obejrzeniu spektaklu w kinie pt: „Takich świąt jeszcze nie było” udali się do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Placówka jest prowadzona przez Fundację Ziemi Krobskiej im. prof. Rajmunda Teofila Hałasa. Mieści się w budynku dawnej Fabryki Mebli powstałej w 1922 r.

Na miejscu przywitał uczniów potomek właścicieli pan Marek Hałas. Ciekawie opowiadał dzieciom o pracy w stolarni, pokazywał maszyny wykorzystywano do pracy oraz różne gatunki drewna. Dzieci z zaciekawieniem oglądały drewniane zabawki. Następnie przeszli do pracowni, gdzie zrobiły gliniane dzwoneczki w ramach edukacji ekologicznej.

W Muzeum znajduje się również Izba Biskupiańska poświęcona lokalnemu folklorowi, która zachwyciła strojami i opowiadanymi przez właściciela obyczajami. Zmęczeni, pełni wiedzy o najbliższym regionie wróciliśmy do szkoły.