Warsztaty Mikołajkowe

Dzień 6 grudnia to data, którą zna każde dziecko. Tego dnia w klasach drugich odbyły się warsztaty rękodzielnicze, które poprowadziła przesympatyczna Pani Magdalena Wojciechowska z Pracowni Artystycznej. Organizatorka zapewniła dla każdej grupy wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia warsztatów. Celem ich była popularyzacja pięknej tradycji wykonania tradycyjnych, ekologicznych ozdób choinkowych m.in z drewna, sznurka, papieru. Dekoracje te pamiętają nasze babcie i dziadkowie. Pierwszą ozdobą, którą wykonaliśmy był łańcuch choinkowy z papieru kolorowego. Kolejną była bombka „pawie oczko” - kolorowa i piękna. Nie zabrakło też zawieszki w kształcie choinki, którą zdobiliśmy kolorowymi sznurkami. Nowością dla dzieci było wykonanie bombki metodą decoupage, która polega na naklejaniu na dekorowanym obiekcie warstw cienkiego papieru, między innymi serwetek. Na zakończenie warsztatów każdy wykonał renifera z talerzyka papierowego według własnego pomysłu. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami, dzięki którym przygotowali ozdoby na swoje choinki. Dziękujemy Pani Magdalenie za poświęcony czas, zaangażowanie i serce.