To było Coś Wspaniałego!

Dnia 13 grudnia, klas 7b udała się na wycieczkę do Poznania. Celem naszej wyprawy było podziwianie rękodzieła związanego ze świętami Bożego Narodzenia, które można zobaczyć na jarmarku bożonarodzeniowym oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa, poprzez udział w spektaklu „Skrzypek na dachu” w Teatrze Wielkim.

Po przyjeździe do Poznania, udaliśmy się na Plac Wolności, by podziwiać Betlejem Poznańskie 2023. Wśród atrakcji jest sporo stoisk z jedzeniem i świątecznymi dekoracjami, karuzela i diabelski młyn. Spacerując w takim anturażu, mogliśmy poczuć atmosferę, klimat i magie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Po wizycie na jarmarku, udaliśmy się do Opery, aby zrealizować główny punkt naszej wycieczki, czyli obejrzenie musicalu „Skrzypek na dachu”. Już sam gmach budynku zachwycił wszystkich swoją architekturą, której piękno podkreślały wspaniałe kolumny oraz umieszczony na dachu Pegaz. Po wejściu do środka, wszyscy podziwiali wspaniałe wnętrza Opery. Dla uczniów, którzy pierwszy raz pojawili się w takiej świątyni sztuki, w dodatku na światowej sławy musicalu, było to ogromne wrażenie. Wspaniałe kreacje aktorów, scenografia, kostiumy i piękna muzyka, wszystko to przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. To było Coś wspaniałego. „Skrzypek na dachu” podobał się wszystkim. Owacjom po zakończeniu nie było końca. O swoich wrażeniach uczniowie opowiadali jeszcze następnego dnia, po przyjściu do szkoły. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w restauracji Mc`Donalds w Kórniku. Zmęczeni, ale w wyśmienitych nastrojach, wróciliśmy do Pępowa. To był dzień pełen wrażeń, pozytywnych emocji i wzruszeń.