Bomb(k)owa wycieczka.

Miesiąc grudzień, dla uczniów klasy 7b oraz członków koła rękodzielniczego z klasy 4b, zaczął się bardzo atrakcyjnie. 1 grudnia, z samego rana, wyjechaliśmy do Milicza, by w iście świątecznej atmosferze spędzić czas w Kreatywnym Obiekcie Multimedialnym. Muzeum Bombki, bo o nim mowa, mieści się na terenie dawnej manufaktury bombek. W zakładzie, przez kilkadziesiąt lat ubiegłego wieku, projektowano, wytwarzano i ręcznie zdobiono szklane wyroby. Milickie bombki dekorowały świąteczne drzewka na wszystkich kontynentach. Były powszechne w prawie każdym polskim domu. Po upadku zakładu, kolekcję uratowali przed zapomnieniem, lokalni inwestorzy, którzy powołali Fundację, a ta dała obiektowi nowe życie. Dzięki temu, nasi uczniowie mogli poczuć bomb(k)owe emocje. Naszą wizytę w muzeum rozpoczęliśmy od obejrzenia przezabawnego filmu „Epoka Lodowcowa – Mamucia Gwiazdka”. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach zdobienia bombek wzornikiem dolnośląskim. Okazało się, że to niełatwa sztuka. Kolejnym punktem programu była interaktywna lekcja historii zdobienia drzewek świątecznych. Potem, uczniowie otrzymali plansze z 7 wzorami bombek a ich zadaniem było odnalezienie identycznych, znajdujących się w specjalnych gablotach, wśród setek wspaniałych, prawdziwych eksponatów. Po tej pełnej emocji i wrażeń lekcji, elfy zaprosiły naszych podopiecznych do tajemniczego pomieszczenia, w którym każdy musiał napisać list do Świętego Mikołaja a następnie wrzucić go do skrzynki. Zadanie nie było łatwe, gdyż starsi uczniowie, musieli napisać list w języku angielskim. Po wysiłku intelektualnym, przyszedł czas na rękodzieło. Zadaniem uczestników naszej wycieczki było własnoręcznie udekorowanie pierników. I to zadanie, podobnie jak zdobienie bombek, nie było aż takie łatwe. Po zakończeniu tej ciężkiej pracy, wszyscy wzięli udział w czekoladowej uczcie. Wypili gorącą czekoladę i delektowali się pysznymi pączkami. Czas wolny po warsztatach wszyscy wykorzystali na zakupy pięknych bombek, stanowiących atrakcyjną pamiątkę z regionu dolnośląskiego. Każda zakupiona bombka była inna i wyjątkowa. Po opuszczeniu Kreatywnego Obiektu Muzealnego, udaliśmy się na spacer, aby podziwiać piękne okazy ryb z Milickich Stawów, pływających w ogromnym akwarium, które znajduje się przy ścieżce rowerowej im. Ryszarda Szurkowskiego. Wycieczka do Milicza okazała się niezwykle interesująca, pełna emocji i pozytywnych wrażeń. Na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Tym, którzy nie mieli okazji tam być, polecamy obejrzenie poniższej fotogalerii.