Patriotyczna lekcja wychowawcza.

Dnia 5 listopada w naszej klasie odbyła się nietypowa lekcja. Tematem naszej lekcji było święto Niepodległości. 11 listopada to wyjątkowy i ważny dzień dla każdego Polaka. To święto państwowe, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Tradycją związaną z 11 listopada jest wywieszanie flag i udział w uroczystych obchodach. Na lekcji wychowawczej najpierw przybliżyliśmy sobie historie tego wspaniałego wydarzenia, poprzez wysłuchanie informacji przygotowanych przez uczniów klasy 7b. Po wysłuchaniu klasowych prelegentów, miała miejsce niespodzianka. Bartek Stachowiak, nasz skarbnik, zakupił dla wszystkich uczniów z naszej klasy rogale. Zaskoczyliśmy również nauczycieli, którzy mieli tego dnia z nami lekcje, ponieważ, też poczęstowaliśmy ich rogalikami. Nastąpiła wspólna degustacja słodkości świętomarcińskich, które też są nieodłączną częścią naszej lokalnej tradycji związanej z dniem 11 listopada. Tym miłym akcentem zakończyła się nasza patriotyczna lekcja. Było bardzo miło i słodko. Lekcja ta przypomniała nam, jak ważną i często niedocenianą przez nasze pokolenie wartością jest wolność. Na koniec nasza pani wychowawczyni zachęciła nas do zrobienia sobie zdjęcia z flagą państwową. Chętni patrioci z naszej klasy podjęli to wyzwanie dając wyraz miłości do ojczyzny.