Z wizytą w Rogalowym Muzeum Poznania

Dnia 23 października 2023 roku uczniowie klas 3a i 3b pojechali na wycieczkę do Rogalowego Muzeum Poznania. Miejsce to jest żywym centrum poznańskich tradycji i kultury. Mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami.

Warsztaty rozpoczęły się od lekcji z gwary poznańskiej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały określeń ludowych i z łatwością je zapamiętywały. Kolejnym punktem programu były warsztaty z Rogalowym Mistrzem. Uczniowie wysłuchali legendy o powstaniu Rogali, poznali recepturę i składniki używane do produkcji Rogali Świętomarcińskich oraz aktywnie uczestniczyli w wypiekaniu rogali przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Na zakończenie dokonano degustacji oraz każdy z uczestników otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika. Niezwykły okazał się również pokaz słynnych koziołków, oglądany z okien zabytkowej kamienicy.