Kolejkowo - cudowny świat w miniaturze

Uczniowie klasy Ia i Ib wybrali się na wycieczkę do Wrocławia, aby obejrzeć największą w Polsce makietę kolejową. W Kolejkowie mogli przyjrzeć się miniaturowym ludziom podczas ich pracy, czasu wolnego i wakacji. Na makiecie zapada zmrok i wstaje dzień. Auta przemierzają ulice, a po rzece pływa statek. W miniaturze obejrzeli ulice Wrocławia, miasta i zabytki Dolnego Śląska. Ekspozycja tętni życiem – od peronów pełnych podróżujących po ulice miast. Podczas zwiedzania trasą przyrodniczą dzieci mogły bliżej przyjrzeć się poszczególnym zwierzętom i roślinom na Dolnym Śląsku. Zobaczyć, jak dbać o środowisko naturalne, aby żyć z nim w zgodzie.

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach modelarskich, podczas których każdy młody modelarz dostał do zrobienia kamienicę z wrocławskiego rynku. Na zakończenie warsztatów uczniowie otrzymali Dyplom Młodego Modelarza.

Kolejkowo bawi i uczy!