Uczniowie klas 6a i 6b na wycieczce w Poznaniu

4 października 2023 r. pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Poznania. Wspólnie z nami w wycieczce uczestniczyła klasa VIb. Z Pępowa wyjechaliśmy o 6.30, podróż trwała około 2 godzin.

Na samym początku wybraliśmy się do Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo – Technologicznym. W tym ciekawym miejscu zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda „ekipa” robiła inne doświadczenia.

Na początek udaliśmy się na dwór, na zajęcia survivalowe. Tam nauczyliśmy się budować filtr do oczyszczania brudnej wody oraz usłyszeliśmy wiele innych ciekawostek związanych z przyrodą. Interesujące były także eksperymenty z pisakiem 3D i rysowanie X-lota. Kolejni uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak powstaje mini wulkan z sody oczyszczonej i proszku do pieczenia. Wszystkie grupy miały możliwość uczenia się i doświadczania na trzech różnych zajęciach. Było tam bardzo ciekawie, spędziliśmy w Laboratorium Wyobraźni około 3 godzin.

Kolejnym etapem wycieczki było kino. Obejrzeliśmy film pt. „Siła naszych marzeń”. Ten francuski dramat wielu z nas doprowadził do łez. Historia opowiedziana w filmie była bardzo wzruszająca, a zarazem pouczająca. Podczas seansu mogliśmy zajadać się popcornem i nachosami.

Kiedy wybiła 15.30 wszyscy wsiedliśmy do autokaru. Panie wychowawczynie sprawdziły obecność i wyruszyliśmy do restauracji McDonalds. Po zjedzeniu posiłku nadszedł czas na powrót do domu. Podróż przebiegała bezpiecznie, sympatycznie i wesoło. Mogliśmy śpiewać piosenki, dlatego trasa minęła tak szybko. O 19.00 każdy był już w swoim domu.

Było bardzo fajnie. Czekamy na kolejny ciekawy wyjazd!

Agata Chorała, klasa VIa

Dnia 4 października br. wspólnie z klasą 6a wybraliśmy się do Poznania, gdzie wzięliśmy udział w ciekawych zajęciach. Wczesnym rankiem, o godzinie 6.30 wyjechaliśmy autokarem spod naszej szkoły. Podróż trwała ok. 2 godziny.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Laboratorium Wyobraźni w Parku Naukowo – Technologicznym. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak m. in. zrobić własny filtr do oczyszczania wody oraz kompas. Po tej niezwykłej lekcji wiemy już, jak przetrwać w trudnych warunkach.

Następne zajęcia były równie ciekawe. Nauczyliśmy się obsługiwać długopis 3D, a następnie wykorzystaliśmy zdobytą wiedzę i sami stworzyliśmy statek kosmiczny zwany X-lotem. Dowiedzieliśmy się również jak działa sztuczna inteligencja.

Następnie przeszliśmy do sali chemicznej, gdzie pod okiem doświadczonego naukowca przeprowadzaliśmy eksperymenty związane z wodą. Na tych warsztatach było super. Już teraz wiemy, jak ciekawa może być chemia.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Kino Cinema City. Obejrzeliśmy wspaniały film pt. „Siła naszych marzeń”. Jest to wzruszająca historia dziewczynki, która kocha konie i pragnie zostać jokejem, ale niespodziewany wypadek prawie zniszczy jej plany. Dzięki miłości najbliższych i silnej woli udało jej się odzyskać marzenia.

Moim zdaniem wycieczka była wspaniała, ponieważ dostarczyła nam wielu wrażeń i emocji – uczyliśmy się, płakaliśmy (podczas filmu) i wiele razy się śmialiśmy.

Zofia Piniewska, kl.VIb