Odwiedziliśmy "Polskie Pompeje".

20 września uczniowie klas 4 wraz z opiekunami odbyli historyczną podróż w czasie. Celem wyprawy był udział w XXVIII Festynie Archeologicznym pt. "My Słowianie"w Biskupinie. W tym roku mija 90 rocznica rocznica odkrycia tej wyjątkowej prastarej osady kultury łużyckiej, która szybko stała sławna i jeszcze przed wybuchem II wojny światowej nazwano ją "Polskimi Pompejami".

Obejmujący 38 hektarów rezerwat archeologiczny – pomnik historii, co roku odwiedzają tysiące turystów z całej Polski, z Europy, nawet odległych zakątków świata. Jak zawsze, na uczestników czekało wiele atrakcji. Dlatego też,nie mogło nas tam zabraknąć. Podczas tegorocznego festynu "My Słowianie", uczniowie poznali kulturę słowiańską wczesnego średniowiecza, brali udział w warsztatach, wykładach, koncertach i bitwach wojów. Dowiedzieli się gdzie mieszkali, co jedli i jak ubierali się nasi przodkowie.

W czasie historycznej wyprawy zwiedzili również gnieźnieńską katedrę, która była miejscem koronacji pięciu królów Polski. Poznali życie św. Wojciecha oraz pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, pod pomnikiem pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego.

Nasza podróż w czasie, była wyjątkowa, jak każda.

Już czekamy na kolejną!