Warszaty z okazji Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa

Z okazji Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Gostyniu oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Pępowie. Zadania zostały podzielone na 6 stacji dydaktycznych, w których dzieci brały aktywny udział. Pierwsza stacja przybliżyła zawód policjanta, jego zadania i obowiązki. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób identyfikować osobę przez odciski palców oraz jak istotne jest zakładanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze. Stacja druga oraz trzecia ukazywały elementy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Podczas zadania w czwartej części należało pokonać tor przeszkód w okularach symulujących stan po spożyciu alkoholu, co okazało się niezwykle trudne. Kolejne stacje pozwalały dzieciom na pobudzenie wyobraźni w tworzeniu miast z klocków oraz rysowaniu. Dzięki tym zajęciom uczniowie doświadczyli jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.