Nauka i zabawa w lesie

Uczniowie klasy 1c rozpoczęli tegoroczną przygodę z projektem ,,Klasa w terenie”. We wtorek, 26 września 2023 roku uczniowie wzięli udział w zajęciach plenerowych prowadzonych przez leśniczego pana Macieja Kubasa. Miejscem wspólnej nauki i zabawy były tereny Leśniczówki Karzec. Podczas spaceru po leśnej ścieżce edukacyjnej dzieci poznały tajniki pracy leśniczego, opanowały najważniejsze zasady zachowania w lesie, obserwowały florę i faunę tego pięknego miejsca. Był czas na spontaniczne zabawy na górze piaskowej, utrwalenie zdobytych wiadomości oraz zajęcia integrujące nowy zespół klasowy. Na zakończenie leśnej przygody pan Maciej przygotował piknik przy ognisku. Dziękuję rodzicom za świetną współpracę i logistyczne wsparcie naszej pierwszej wycieczki. Był to wspaniale spędzony czas na łonie przyrody. Doskonale udało się  połączyć zdobywanie nowych  kompetencji edukacyjnych z odpoczynkiem i nawiązywaniem przyjaznych relacji w grupie rówieśniczej.