Szkolny Dzień Bezpieczeństwa.

Bezpieczna szkoła to bezpieczny uczeń”. Takimi słowami powitano gości zaproszonych na obchody Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa. Do naszej szkoły przybyli: Pan Mieczysław Kraśniański – pełnomocnik Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Lesznie, Pani Monika Curyk i Pan Jarosław Godniak z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu oraz Panowie Tomasz Gruetzmacher i Mikołaj Nadolny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pępowie. W uroczystości wzięła udział Pani Dyrektor Magdalena Antkowiak oraz wicedyrektorzy: Hanna Grobelna i Agata Milewska.

Prowadzący imprezę konferansjerzy podkreślili, jaką istotną rolę w zapewnieniu szeroko pojętego bezpieczeństwa pełnią policjanci i strażacy, zarówno zawodowi jak i ochotnicy. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku pracowników WORD w Lesznie. Instytucja ta dba o szkolenie kierowców i poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzi działalność promocyjną, edukacyjną i popularyzuje podnoszenie kultury jazdy kierowców.

Uczniowie naszej szkoły życzyli policjantom, strażakom i pracownikom WORD-u, aby ich trud był zawsze doceniany a praca cieszyła się nieustannym szacunkiem.

Dużym zaskoczeniem dla społeczności szkolnej było wręczenie przez Pana Mieczysława Kraśniańskiego na ręce Pani Dyrektor pomocy dydaktycznych do nauki ratowania życia i bezpiecznego poruszania się po drodze. Nasza szkoła wzbogaciła się o fantom do nauki resuscytacji i defibrylator szkoleniowy, które posłużą do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zestaw znaków drogowych, przydatny w czasie przyswajania wiedzy przez egzaminem na kartę rowerową. Uczniowie wręczyli zaproszonym gościom pamiątkowe podziękowania, po czym rozpoczęła się część edukacyjna, czyli nietypowa lekcja udzielania pomocy i bezpiecznego zachowania, w szerokim tego słowa zakresie.

Klasy 4 i 5 przygotowały pod kierunkiem swoich wychowawców plakaty i hasła promujące bezpieczeństwo. Nie zabrakło też widowiskowego tańca do piosenki „Przepisowy ruch drogowy” w wykonaniu tancerzy z klasy 4b. Natomiast uczniowie klas 4-8 przedstawili ciekawie zaaranżowane scenki, przedstawiające różne niebezpieczne sytuacje z życia codziennego oraz sposoby, jak należy w takich momentach postąpić.

Występy uczniów podobały się naszym gościom, nauczycielom a przede wszystkim uczniom. Pani Dyrektor również nie kryła zadowolenia z obejrzenia wyjątkowej lekcji, czego dała wyraz dziękując zaangażowanym w projekt uczniom i nauczycielom.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i krótkich filmików z tego wydarzenia.

Klasa 6a:

Klasa 7a: