Z wizytą u weterynarza

Dzieci sześcioletnie z grupy „Misie” 05.12.2018 r. Udały się na spotkanie z weterynarzem p. Eweliną Marecką. Już w poczekalni mogły zobaczyć chore zwierzątka- psy i kotki w plastikowych kołnierzach i z kroplówkami. Pani Marecka oprowadziła dzieci po przychodni, ciekawie opowiadając o roli każdego pomieszczenia. Maluchy mogły zobaczyć: salę operacyjną, aparat rentgenowski, laboratorium oraz dużo sprzętu medycznego np. mikroskop. Miały też okazję obserować badanie USG brzucha pieska – na szczęście piesek był zdrowy. Przez mikroskop oglądały kropelkę krwi i otrzymały elektroniczny wynik badania. Pani weterynarz przekazała też cenne informacje o tym, jak należy dbać o zwierzęta i je karmić.
Było to bardzo ciekawe spotkanie.
Dziękujemy pani Ewelinie Mareckiej za poświęcony czas i interesującą lekcję oraz za słodką niespodziankę.