Rekord dla Niepodległej

Wspólna akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej  i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się  ogromnym sukcesem. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy (oficjalne dane ze strony MEN). W licznym  gronie bijącym rekord w jednoczesnym wykonaniu Mazurka Dąbrowskiego znalazły się dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów sześciolatków Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Pępowie. Chóralny śpiew zabrzmiał na placu przy fontannach. O uczestnictwie w ogólnopolskiej akcji z okazji  stulecia  odzyskania  przez Polskę niepodległości  uczniowie poinformowali spotykanych podczas spaceru mieszkańców, wręczali  im okolicznościowe ulotki  oraz biało-czerwone chorągiewki. Dzieci odwiedziły również miejscowe sklepy, Bank Spółdzielczy, GOK i Urząd Gminy. Jak co roku mali patrioci spotkali się z serdecznym, ciepłym odbiorem wśród społeczności Pępowa.