Archeomarket, od wymiany po stragany – promocja na wiedzę.

17 września br. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na XXIV Festyn Archeologiczny w Biskupinie „Archeomarket, od wymiany po stragany – promocja na wiedzę”.

Wycieczkowicze oglądnęli dwie inscenizacje. Pierwsza z nich - „Rzymska wyprawa po bursztyn i walki gladiatorów” dotyczyła handlowania w przeszłości, czyli wymianie towaru za towar. Druga inscenizacja nosiła tytuł „Wielbłąd w prezencie – o Cesarzu
i Mieszku historia. Bitwa wojów wczesnośredniowiecznych”.

W tym dniu uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, w celu lepszego poznania całej osady. To zajęcie bardzo zaktywizowało uczniów, a opiekunowie z satysfakcją obserwowali swoich podopiecznych, którzy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali kolejne zagadki.

W drodze powrotnej, wstąpiliśmy do katedry w Gnieźnie, gdzie dzieci w bardzo ciekawy sposób zapoznały się z historią drzwi gnieźnieńskich.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do McDonalds, aby odpocząć i posilić się przed powrotem do domu.

Kolejny udział w Festynie Archeologicznym, uznajemy za udany.