„Szukamy dendrologicznych skarbów”

Pod takim tytułem uczniowie klas trzecich i drugiej SP  5 i 6 czerwca br. uczestniczyli w lekcji na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Zajęcia polegały na zabawie w podchody z użyciem mapki i kart pracy. Należało odnaleźć i opisać10 drzew okazowych w części ozdobnej parku – arboretum. W trakcie lekcji wykonywane były rysunki pokroju znalezionych drzew i ich prezentacja. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Leśnictwa „Powozownia”, gdzie mogli oglądać las jako zjawisko geograficzne, ekologiczne, botaniczne oraz jako obiekt ochrony przyrody. Część ekspozycji poświęcona jest gatunkom drzew leśnych, roślinom, zwierzętom i grzybom występującym w polskich lasach, zagrożonych wyginięciem.

Po obejrzeniu wystawy zwiedzaliśmy zamek  wzniesiony prze Rafała Leszczyńskiego, odbudowany  później przez Izabelę Czartoryską. Na koniec pobytu poszliśmy do Zagrody Zwierząt. Żyją w niej żubry, koniki polskie i dziki. W drodze powrotnej nie ominęliśmy McDonalds. Zmęczeni, przy pięknej pogodzie wróciliśmy do domu.