Nie ma śmieci, są surowce!

Dnia 21 maja 2018r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Pępowie i w Skoraszewicach uczestniczyli w zorganizowanym przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego turnieju odpadowym z okazji „Dnia bez śmiecenia”. Zmagania miały charakter zawodów sportowych z elementami edukacyjnymi dotyczącymi prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, a w szczególności zasad ich segregacji. Każda z klas miała swojego patrona z Drużyny Segregolandii: klasa 3a – Petunia, klasa 3b – Papa Pier, klasa 3c – Szkłak zielony, klasa 3 SP Skoraszewice – Szkłak biały.

W pierwszej konkurencji uczniowie zaprezentowali stroje odpadowe. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy, ponieważ wszystkie stroje były bardzo kreatywne i pomysłowe. W kolejnych sportowych zmaganiach drużyny strącały „petowe” kręgle, toczyły piłkę z gazety, rzucały odpadem do celu, a w „kartonowej gąsienicy” przekazywały pomiędzy nogami kartonik po chusteczkach higienicznych. Dużo emocji wzbudziło zgniatanie plastikowych butelek na czas przez 3 przedstawicieli poszczególnych grup. Po rywalizacjach sportowych klasy uczestniczyły w Quizie. Przedstawiciel każdej drużyny, po konsultacji z zespołem odpowiadał na pytania dotyczące segregacji odpadów komunalnych.

Na koniec zsumowano punkty – kolorowe plastikowe nakrętki, które drużyny otrzymywały po zakończonych konkurencjach. Chociaż poziom był wyrównany to ostatecznie zwyciężył Szkłak zielony, II miejsce – Szkłak biały, III miejsce – Papa Pier, IV – Petunia.

Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali drobne upominki. Turniej można uznać za bardzo udany. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!