Sesja naukowa z okazji 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego

7 lutego 2018 r.w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Pępowie odbyła się sesja naukowa z okazji 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiegopołączona z otwarciem wystawy poświęconej temu tak ważnemu dla nas wszystkich wydarzeniu, a sprowadzonej do Pępowa z Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Uroczystość ta zapoczątkowała w naszej gminie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego. Sesja przygotowana została przez uczniów klasy III a gimnazjum pod kierunkiem p. Mirosławy Bigaj, we współpracy z kołem teatralnym i chórem szkolnym. Zaproszeni goście – członkowie powstałego z inicjatywy wójta p. Stanisława Krysickiego Komitetu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Pępowo oraz uczniowie klas III gimnazjum wysłuchali krótkich referatów  opisujących przebieg zrywu powstańczego (Olga Maciejewska), sylwetki jego  dowódców ( Maja Kowalkowska), rolę kobiet w powstaniu wielkopolskim (Katarzyna Klementowicz)  i udział w nim mieszkańców ziemi pępowskiej (Kamil Przybyłka). Referaty przeplatane były pieśniami patriotycznymii recytacjami wierszy.

Dyrektor szkoły w Pępowie, p. Cyryla Krajka, podziękowała za organizację sesji, a następnie z pomocą wójta gminy Pępowo p. Stanisława Krysickiego wręczyła laureatom konkursu o powstaniu wielkopolskim nagrody książkowe. Po sesji zaproszeni goście obejrzeli wystawę.

Lista laureatów konkursu rocznicowego o powstaniu wielkopolskim

1. Karolina Paris kl. II a G – 17,5 pkt.
  2. Patryk Biernat kl. VI b – 17 pkt.
  3. Joanna Wolsztyniak kl. II c G – 16,5 pkt.
  4. Karol Dobrosz kl. VII b 16 pkt.

Maria Fabisiak kl. VI a –  16 pkt.

Amelia Koncewicz  kl. VI a – 16 pkt.

Paulina Nowacka  kl. IV a – 16 pkt.

Roksana Twardowska kl. II c G - 16 pkt.

Jakub Waszyński  kl. VI b– 16 pkt.

Wyróżnienia   (15,5 pkt.)

KL. VI b

KL. IV a

Kl. IV d