Pasowanie klas I

„Mała książka wielki człowiek,
który w niej odkryje skarb,
więc nie czekaj ruszaj w drogę
po przygodę,
a litery wskażą szlak”.

Pasowanie na czytelnika

Tymi słowami piosenki powitaliśmy uczniów klas pierwszych z wychowawcami na uroczystym apelu. Dnia 7.11 2022r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Celem tego spotkania było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki, rozwijania umiejętności czytania.
  Podczas  spotkania,  dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz poszanowania książek, mogły wykazać się także znajomością postaci bajkowych.
Nie zabrakło momentu głośnego czytania. Uczniowie wysłuchali fragmentu „Legendy o pieśni” Janusza Korczaka w wykonaniu pani Dyrektor. Następnie wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym zostali pasowani na czytelnika „Czarodziejską Zakładką” i otrzymali upominek „Pierwsze abecadło”.
Mamy nadzieję, że pełni zapału pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi naszej biblioteki!!!!

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!