Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!:)

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Pępowie po raz pierwszy 20.09.2017r. świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień 20 września zapisany jest w kalendarzu jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.Tego dnia dzieci oraz pracownicy przedszkola ubrali się w stosowne kolory, które podkreślały istotę święta – królował kolor niebieski. Dodatkowo, każdy przedszkolak otrzymał czapeczkę, która symbolizowała przynależność do danej grupy. Nauczycielki wychowania przedszkolnego przygotowały dla dzieci wiele atrakcji. Już od samego rana rozbrzmiewała wesoła muzyka. Panie w swoich grupach przeprowadziły wiele zabaw integracyjnych, zawody sportowe oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Aby uświetnić ten szczególny dzień starszaki wykonały wesołego pajacyka z talerzyków papierowych. Wszystkie dzieci otrzymały ponadto balonika w kolorze niebieskim i zapozowały do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.