Skąd się bierze woda w kranie?

Odpowiedzi na to pytanie szukały przedszkolaki z grup sześcioletnich w pępowskiej Stacji Uzdatniania Wody. Dnia 5 kwietnia 2017 roku Panowie Andrzej Poślednik i Adam Jarczewski przedstawili dzieciom wiele ciekawostek i istotnych informacji na temat codziennej obecności wody w naszych kranach. Misie i Jeżyki poznały sposoby filtrowania wody, dowiedziały się skąd ta woda pochodzi i jak wygląda jej droga do wszystkich domów, spróbowały też świeżej wody z lokalnej hydroforni. Dzieci pozyskały wiadomości na temat gromadzenia wody w zapasowych zbiornikach i konieczności jej oszczędzania. Była to ciekawa i pouczająca wycieczka. Tematyka była dzieciom bardzo bliska, ponieważ wraz  z nadejściem wiosny przedszkolaki świętowały Dzień Wody (obchodzony 22 marca każdego roku). Dziękujemy Panom Andrzejowi Poślednikowi i Adamowi Jarczewskiemu za ciekawą formę zajęć i okolicznościowe upominki.