"Dom Drzewa"- tam warto pojechać

Dnia 22 marca 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych sześciolatków uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w nowej siedzibie Leśnego Kompleksu Promocyjnego ,,Lasy Doliny Baryczy” w miejscowości Wałkowa (niedaleko Milicza). ,,Dom Drzewa”, bo tak właśnie się nazywa to niezwykłe miejsce, jest pięknie odrestaurowaną dawną wyłuszczarnią szyszek. To tutaj pozyskiwano nasiona nowych drzew. Oprócz zwiedzania obiektu dzieci wzięły udział w interesujących zajęciach pt. ,,Recykling” i ,,Wiosna w lesie”. Następnie wycieczka wyruszyła na leśną ścieżkę dydaktyczną położoną w pobliżu. Wiosenna wizyta w lesie zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. Dziękujemy rodzicom, którzy zorganizowali smaczny i nieodpłatny poczęstunek dla dzieci: pani Magdalenie Łasickiej (babki GS), pani Justynie Stefaniak (bułki Piekarnia SMAK), panu Michałowi Sipurzyńskiemu (kiełbaski Firma Biegun ) oraz paniom Karolinie Maleckiej i Katarzynie Kubiak (pozostała logistyka). Zachęcamy do odwiedzania ,,Domu Drzewa”. Zwłaszcza, że pobyt w obiekcie, zajęcia i ognisko są organizowane bezpłatnie w ramach projektów edukacyjnych Lasów Państwowych.