Mali Wielcy Odkrywcy

Grupa „Misie” przystąpiła do programu edukacyjnego „Mali Wielcy Odkrywcy”, organizowanego przez  Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.  Celem programu jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata.  Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji. Program podzielony jest na trzy etapy, które dotyczą trzech obszarów: energii, ekologii i roślin.

W minionym miesiącu nasza grupa otrzymała „pudełko naukowe” zawierające materiały niezbędne do przeprowadzenia doświadczeń naukowych. Dzieci z ciekawością rozpakowały „magiczne pudełko” zastanawiając się nad przeznaczeniem poszczególnych przedmiotów. W ubiegłym tygodniu (od 4 do 8 grudnia) przedszkolaki zrealizowały pierwszy blok tematyczny dotyczący energii. Dzieci poznawały różne rodzaje i źródła energii, dowiedziały się, jakie są przejawy energii w przyrodzie oraz jak powstają paliwa kopalne. Był to czas poświęcony na różnorodne eksperymenty. Dzieci tworzyły proste obwody elektryczne, budowały elektrownię wodną i wiatrową, poznali postać Ignacego Łukasiewicza oraz jego osiągnięcia.