Nożyczki, grzebyki, kitki i warkoczyki.

25 lutego, „Jeżyki” i „Misie” udały się na wycieczkę do Salonu fryzjerskiego w Gębicach. Właścicielką „La Visage” jest mama przedszkolaka, Pani Joanna Niedziela. Dzieci zostały bardzo mile przyjęte przez mamę Nataszy. Pani fryzjerka zaprezentowała dzieciom profesjonalny sprzęt do stylizacji włosów oraz kosmetyki niezbędne do ich pielęgnacji. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki oglądały palety z kolorowymi pasemkami i katalogi z ciekawymi fryzurami. Z dużą radością poddawały się drobnym zabiegom fryzjerskim. Sporo frajdy sprawiało chłopcom żelowanie włosów oraz lakierowanie kolorowym brokatem. Dziewczynki natomiast, chętnie dawały sobie wplatać kolorowe warkoczyki, prostować i karbować włosy. W trakcie trwania tych krótkich zabiegów fryzjerskich, dzieci słuchały opowiadania pani Joanny o jej pracy i odpowiedzialności za zabiegi, które wykonuje. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań. Niestety, jak to zwykle bywa, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nasza wizyta w Salonie również. Dzieci wręczyły Podziękowanie oraz wiosenny kwiatek w doniczce. Dodatkowo, każdy „mały klient” otrzymał słodką niespodziankę. Wizyta w „La Visage” była świetną okazją do utrwalenia wiedzy na temat pracy fryzjera, którą dzieci zdobyły w przedszkolu. Z pewnością Salon fryzjerski będzie kojarzył im się z przyjemnymi chwilami odpoczynku i relaksu przed lustrem. Wrażenia, które dzieci wyniosły z wycieczki, na długo pozostaną w ich pamięci.