Misie i Jeżyki z wizytą u pani krawcowej

W minionym tygodniu dzieci z grupy Misie i Jeżyki poznawały na zajęciach zawód krawcowej. Aby pogłębić wiedzę na temat tego zawodu, wybrały się do pracowni krawieckiej Pani Iwony Paluszkiewicz. Celem wyjścia było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów, zapoznanie dzieci z pracą krawcowej oraz ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu. Pani krawcowa pokazała przedszkolakom swój warsztat pracy, opowiedziała na czym polega jej praca, pokazała różne maszyny do szycia, specjalne parowe żelazka oraz  inne przybory krawieckie, które potrzebne są do pracy. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały jak obsługuje się  maszyny do szycia, robi formę i kroi materiał.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Iwonie kwiaty i podziękowanie.
Przedszkolaki otrzymały słodką niespodziankę. Wizyta u krawcowej dostarczyła dzieciom dużo wiedzy. Okazało się, że praca krawcowej chociaż z pozoru przyjemna wcale nie jest łatwa.
Bardzo dziękujemy Pani Paluszkiewicz za przybliżenie tajników swojej pracy oraz  serdeczne przyjęcie i poświęcony czas.