Dziękujemy Wam Dziadkowie …

W naszym przedszkolu zapraszanie Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Dzień 21 stycznia 2020 roku na długo pozostanie w pamięci „Jeżyków”. Był to dzień radości i wzruszeń, bowiem przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka, tym razem w restauracji „Gościniec Pępowo”. Po ciepłym powitaniu wszystkich gości przez wychowawcę, rozpoczął się „Koncert na 102” dla Babci i Dziadka. Przedszkolaki z ogromną radością zaprezentowały wiersze, piosenki oraz scenkę „z życia wziętą”, w której główną rolę odegrała Emilka Pawlak wcielając się w rolę babci Gieni i Patryk Grzelewski, który znakomicie odegrał rolę dziadka Stefana. Oprócz montażu słowno-muzycznego, zaproszeni goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuków. Wszyscy mali artyści odegrali swoje role znakomicie. Na koniec, krótkie, ale jakże trafne podziękowanie wygłosił Maksymilian Grobelny, który zwrócił się do gości tymi słowami: „Dziękujemy Wam Dziadkowie, żeście nam rodziców tak dobrze wychowali …”. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, nie kryjąc zachwytu i radości. Oklaskom nie było końca. Dopełnieniem artystycznych popisów były piękne laurki i kolorowe tulipany w pudełkach, które dzieciaki wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Po zakończeniu pierwszej części uroczystości, głos zabrała prababcia Leonarda, pani Emilia Troczyńska. Dziękowała dzieciom za piękny występ i znakomite przygotowanie, życząc samych pięknych chwil i sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Następnie rozpoczęła się druga część spotkania, która odbyła się już przy świątecznym stole pełnym ciasta i innych łakoci. Delektując się słodkościami, dziadkowie mieli okazję obejrzeć przygotowany na tę okoliczność godzinną prezentację, której bohaterami były ich wnuki. Tego dnia niespodzianek nie brakowało. Na pożegnanie, każda Babcia i każdy Dziadek, otrzymali od wnuków piękne zapachowe świeczki. Atmosfera, którą wszyscy mogli poczuć w pępowskim „Gościńcu” była niezwykle ciepła a słów wdzięczności pod adresem „Jeżyków” i organizatorów uroczystości nie brakowało. Pragnę podziękować rodzicom „Jeżyków”- paniom: Izabeli Lewandowskiej, Hannie Krukowskiej, Joannie Niedziela i Weronice Waszyńskiej za pomoc w zorganizowaniu tej niecodziennej uroczystości oraz ich wielkie zaangażowanie. Pani Marzannie Galeja za pomoc i czuwanie nad sprawnym przebiegiem Dnia Babci i Dziadka, panu Pawłowi Andrzejewskiemu za przygotowany o „Jeżykach” film oraz panu Michałowi Knule, który zadbał o bogatą fotorelację z tej uroczystości.