NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

O osiągnięciach Jakuba i Eryka zostało napisane już wiele i myślę, że jeszcze wiele razy ktoś będzie  pisał. Jednak sukces, który osiągnęli w Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, zapewne przejdzie do historii szkoły i tego konkursu jako wyjątkowy. Już od dwóch lat Eryk i Jakub zwyciężali na szczeblu powiatowym i brali udział w finale wojewódzkim konkursu, zdobywając miejsca na podium. W tym roku nie było inaczej. Po raz trzeci chłopcy reprezentowali powiat gostyński i odnieśli sukces, jakiego nie było. W finale wojewódzkim XXII edycji Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, który odbył się 16 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie,  Jakub Rzepka zajął I, a Eryk IV miejsce.W konkursie wzięło udział około 60 gimnazjalistów z województwa wielkopolskiego. Tematyka konkursu jest bardzo szeroka i trudna. Obejmuje treści dotyczące funkcjonowania samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, ustroju Polski, Unii Europejskiej, a także działalności organizacji pozarządowych.  Nasi uczniowie z testu pisemnego zdobyli największą ilość punktów i weszli do ścisłego finału. Druga część odbywała się publicznie. „Finałowa ósemka” odpowiadała na 3 pytania z wylosowanego zestawu.

„ Sukces to drabina, po której nie sposób się wspiąć z rękami w kieszeniach” /Philip Wylie/

Nieprzeciętna wiedza i  doskonałe przygotowanie pozwoliły chłopcom wspiąć się  na najwyższe szczeble tej drabiny, a Jakubowi Rzepce na sam szczyt!!! GRATULUJĘ!!!

Tegoroczny sukces jest szczególnie ważny, ponieważ ma miejsce w roku, w którym obchodzimy 25 - lecie SAMORZĄDNOŚCI, jest także doskonałą promocją naszej SZKOŁY i MAŁEJ OJCZYZNY – GMINY PĘPOWO.

Autorzy tych osiągnięć, których w klasie pierwszej zachęciłam do udziału w tym konkursie, byli jak nieoszlifowane diamenty. Dzisiaj to prawdziwe brylanty, które do długiej listy swoich sukcesów dorzuciły kolejny i chyba ostatni, na tym etapie edukacji.

Warto przypomnieć!

•  Etap powiatowy: I miejsce – Eryk Andrzejewski, II miejsce – Jakub Rzepka,