Jeżyki i Misie budzą wiosnę

W pierwszy dzień wiosny dzieci z grup przedszkolnych 6-latków postanowiły obudzić muzyką nową porę roku. W tym celu do sali 21 przybył wspaniały gość - dziadek Bartka - Pan Mirosław Rybakowski. Podczas poprzedniego spotkania (z okazji Dnia Babci i Dziadka) okazało się, że Pan Mirosław jest znawcą instrumentu i miłośnikiem gry na akordeonie. Pasja Pana Mirka udzieliła się wszystkim dzieciom. Skoczna muzyka, śpiew i tańce spowodowały, że w okna sali na II piętrze zajrzało piękne, wiosenne słońce. Następnie Jeżyki i Misie wyruszyły w radosnym korowodzie ozdobionym kolorowymi kwiatami w kierunku centrum Pępowa. Na placu przy fontannach wszyscy gromko zaśpiewali skoczną piosenkę pt. ,,Maszeruje wiosna”. Dziecięcy happening przyciągnął ciekawe i przyjazne spojrzenia mieszkańców i być może gości gminy Pępowo. Kolejnym miejscem docelowym spaceru była Gminna Biblioteka. Panie Bibliotekarki przygotowały lektury, wiersze i zagadki powiązane tematycznie ze świętem Powitania Wiosny. Po tylu inspirujących wrażeniach przedszkolaki stwierdziły stanowczo: Wiosna obudzona!