Miły, świąteczny czas.

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, niepowtarzalny, niezwykle wyczekiwany przez dzieci. W ostatnim tygodniu przed świętami wiele się działo u „Jeżyków”. Przy choince, wśród dźwięków kolęd, dzieci przygotowywały świąteczne ozdoby, bombki, gwiazdki i stroiki na stół.
Przedszkolaki poznały tradycje bożonarodzeniowe. Opowiadały o zwyczajach świątecznych, jakie panują w ich domach. Zdobiły i dekorowały pierniki. Czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, to czas wypełniony różnymi przygotowaniami, do których dzieci wkładały całe swoje serce. Tuż przed świętami, dzieci zaprezentowały się przed szkolną publicznością w wierszu „Witaj Mikołaju”.
Natomiast 20 grudnia zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera, kiedy wszyscy odświętnie ubrani zasiedli do wigilijnego stołu. Przy blasku lampionów „Jeżykowa rodzina” składała sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Oczywiście dla dzieci najważniejszym wydarzeniem tego dnia stała się wizyta Gwiazdora. Każde dziecko miało okazję zamieniać z nim kilka słów i otrzymało prezent. Dziękujemy pomocnikom Gwiazdora, którzy zadbali o to, by uśmiech gościł na twarzy każdego przedszkolaka.
To był piękny, pełen ciepła i radości czas spędzony w grupie „Jeżyków”. Na takie wspólnie spędzone chwile, w tak niezwykłej atmosferze, warto czekać cały rok.