Jeżykowe Andrzejki

„W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas”. Tymi słowami rozpoczęły się w grupie „Jeżyków” tradycyjne Andrzejki. Tradycje andrzejkowe znane są od dawien dawna, pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tak też się stało tym razem. 29 listopada br. do drzwi „Jeżyków” zapukały niezwykłe postacie. Pierwsza pojawiła się wróżka, w którą wcieliła się mama Wojtka. Tuż za nią, z walizką w ręce, „wleciała na miotle” czarownica. Jak się okazało, była to mama Filipa. Widok tych postaci wzbudził zdziwienie a jednocześnie ogromną radość. Śmiechom nie było końca. Za sprawą wróżki, przedszkolacy mogli „zajrzeć” w przyszłość i sprawdzić, co je tam czeka. Pomogły w tym wróżby: „Ulubiony kolor”, „Zawód przyszłości”, „Kinder niespodzianka” i wiele innych. Pojawiła się też „Miłosna wróżba”, podczas której dzieci losowały papierowe serca i „poznawały” imię przyszłej sympatii. Dużo emocji wywołała „Wędrująca szkatułka”, którą dzieci podawały sobie z rąk do rąk przy dźwiękach muzyki a następnie losowały przepowiednię. Wśród wielu wróżb nie zabrakło czasu na ruchowe pląsy. Największym powodzeniem cieszył się „Sklejony taniec”, do którego zachęcała dzieci czarownica. Wspólny taniec z tą „czarną wróżką” na długo pozostanie w pamięci „Jeżyków”. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Po wróżbach i pląsach, przedszkolaki zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Na pożegnanie czarownica przyniosła czarne, magiczne pudełko. Jak się okazało, znajdowały się w nim niespodzianki dla każdego „Jeżyka”. To był niezwykle udany dzień, w głównej mierze dzięki paniom: Agacie Pawlickiej i Annie Kaczmarek które wcieliły się w postacie wróżki i czarownicy, oraz panu Szymonowi Jakubowskiemu, który zadbał o andrzejkową niespodziankę dla każdego dziecka. Wszystkim Państwu jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.