Przedszkolaki kochają zwierzaki.

Zwierzęta, to istoty niezwykle lubiane przez przedszkolaków. W ostatnim tygodniu dużo rozmawialiśmy o przygotowaniach ptaków i innych zwierząt leśnych do zimy. Dzieci z radością opowiadały o dokarmianiu ptaków. Chwaliły się karmnikami, które mają w przydomowych ogrodach. Domki dla ptaków stały się inspiracją do wykonania pracy plastycznej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się również zwierzęta polarne. Przyjaciele z mroźnej krainy – pingwiny, wzbudziły dużo emocji. Po obejrzeniu krótkiego filmu o tych ptakach, „Jeżyki” zrobiły pingwiny z plastikowych butelek po napojach. Zajęło im to sporo czasu, jednak efekt był zachwycający. Zwierzęta z Antarktydy doskonale komponują się z zimowym wystrojem sali.  Wiele radości u przedszkolaków wywołało również inne zwierzątko, niezwykle lubiany przez dzieci Miś. 25 listopada wszystkie dzieci przyniosły na zajęcia swoje maskotki. Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W sali zrobiło się kolorowo i wesoło. Jak widać, moda na pluszowe misie nie przeminęła. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. W tym dniu były zabawy, bajkowe zagadki i wiele innych atrakcji. Dużą niespodzianką była także wizyta w bibliotece szkolnej. Panie bibliotekarki zaprosiły dzieci 6-letnie na niezwykłą lekcję. „Jeżyki obejrzały” wystawę książek o misiach i wysłuchały pięknego opowiadania. Największą radość sprawiło wcielenie się w misia na bibliotecznej fotościance. Dziękujemy paniom B. Kaźmierczak i A. Nowackiej za dostarczenie dzieciom tylu niezapomnianych wrażeń. Uśmiech i radość na twarzach przedszkolaków pokazuje, że pobyt w bibliotece szkolnej był niezwykle udany.