Co słychać w siedleckiej leśniczówce?

17 października, tuż po śniadanku, Jeżyki i Misie udały się na wycieczkę do lasu. W siedleckiej leśniczówce czekał na nas pan leśniczy Rafał Bayer. Celem naszej wizyty było sprawdzenie, czy „Pani Jesień” zawitała już do lasu, poznanie środowiska leśnego i pracy leśniczego.
Gospodarz leśnictwa Siedlec pokazał nam swoje miejsce pracy i zademonstrował akcesoria, które są mu niezbędne w wykonywaniu obowiązków. Następnie wspólnie udaliśmy się na długi spacer po lesie. Dzieci miały okazję poznać bogatą, leśną szatę roślinną, różne gatunki drzew, krzewy i mchy. Przedszkolacy wsłuchiwali się w odgłosy lasu i zbierali liście, szyszki oraz kawałki kory. Chętni mogli dokonać pomiaru grubości drzew za pomocą specjalistycznego przyrządu. Pan leśniczy pokazał dzieciom prawdziwy paśnik i specjalne drewniane pale, na których umieszczone są duże kostki soli przeznaczone dla zwierząt leśnych. Zwrócił dzieciom uwagę, by nie niszczyć mrowisk i grzybni oraz by nie wyrywać mchu i nie deptać owadów leśnych.
Wyprawa do lasu zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek, które po takiej wycieczce, smakowały wyśmienicie. Pełni wrażeń, w samo południe, wróciliśmy do przedszkola.
Bardzo dziękujemy panu leśniczemu za gościnność i mile spędzony czas w lesie. Wyrażamy wdzięczność za podarowanie nam pięknych książek o lesie oraz przekazanie różnych ciekawostek, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków.