Nie ma czasu na nudę.

W ostatnich tygodniach wiele się działo u „Jeżyków”. Miło upływał czas na nauce, zabawie oraz rozmowach na ważne tematy. Jednym z nich było bezpieczeństwo nie tylko na drodze, ale też na placu zabaw, z którego korzystamy codziennie. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest hartowanie organizmu i jak zapobiegać zmarznięciom i przegrzaniom. Przebywają na świeżym powietrzu bez względu na to czy świeci słońce, czy jest pochmurno, czy dni są ciepłe czy chłodne. Dbałość o środowisko, najbliższe otoczenie, porządek w sali i w swoim pokoju, to kolejne tematy, które niezwykle zainteresowały dzieci.
„Jeżyki” odwiedziło także kilku gości. Jednym z nich był pan Radosław Cichowlas – trener taekwondo. Opowiedział dzieciom o koreańskiej sztuce samoobrony. Przekazał wiedzę i umiejętności związane z tą dyscypliną. Pokazał kilka wspaniałych trików oraz zaprosił przede wszystkim do wspólnej zabawy. Na koniec pokazu rozdał ulotki i zachęcił do udziału w zajęciach i nauki taekwondo.
Niezwykle ważnym wydarzeniem dla 6-latków była wizyta pana policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, asp. sztab. Jarosława Godniaka, któremu towarzyszyła maskotka wielkopolskiej policji – sierżant Pyrek. Podczas tego spotkania tematem numer jeden było bezpieczeństwo na drogach. Dzieci miały okazję zademonstrować sposób przechodzenia przez jezdnię po pasach oraz wykazały się dużą wiedzą na temat zachowania się w sytuacjach, kiedy spotkają się z obcą osobą. Czas spędzony z panem policjantem na długo pozostanie w pamięci „Jeżyków”. Mam nadzieję, że policjant zawsze będzie kojarzył się wszystkim z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.
Kolejnym, niezwykle radosnym przeżyciem w grupie „Jeżyków” był Dzień Chłopca. Dziewczynki wręczyły swoim kolegom piękne niespodzianki – skarbonki i słodycze. Nie zabrakło też tradycyjnego „Sto lat”.
Tematem przewodnim w ostatnich dniach jest jesień. Niezwykle lubiana przez dzieci „Złota Polska Jesień” stała się inspiracją do wykonania wielu prac plastyczno-technicznych. Można je podziwiać na tablicy korkowej na drugim piętrze.
To, co działo się u „Jeżyków” można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.