Wizyta policjanta

26.09.2019r. najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjanta z Komendy Powiatowej w Gostyniu wraz z Sierżantem Pyrkiem- maskotką Wielkopolskiej Policji. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawialiśmy o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jakie korzyści niesie noszenie ubrań posiadających elementy odblaskowe. Następnie Pan policjant zaprosił wszystkie dzieci do  ćwiczeń  pozycji obronnej podczas ataku psa - „żółwika”. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Dzieci już nie mogą doczekać się ponownego i  z pewnością bardzo interesującego spotkania!