W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona pod hasłem związanym z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości: "Jan Paweł II i Ojczyzna". Nasz ukochany Papież w sposób szczególny kochał i cenił tę jedyną Polskę. Mówił: "Pocałunek złożony na ziemi polskiej ma (...) dla mnie sens szczególny. Jest to jakby pocałunek złożony na rękach matki-albowiem Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną."
Aby odpowiednio uczcić to niezwykłe wydarzenie, przedstawiciele klas musieli przygotować jedną piosenkę lub wiersz związany z postacią św. Jana Pawła II. Oprócz tego każda klasa wykonała gazetkę w swojej sali powiązaną z hasłem tegorocznych obchodów.
W poniedziałek, 30 kwietnia od rana uczestniczyliśmy we Mszy św. Po liturgii uroczyście wraz z pocztem sztandarowym udaliśmy się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie zapaliliśmy znicz oraz pod przewodnictwem chóru szkolnego odśpiewaliśmy Hymn Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Następnie uczniowie wrócili do kościoła na drugą część obchodów, w której nastąpiła prezentacja przygotowanych utworów muzycznych i literackich. Wszystkie występy przeplatane były piosenkami wykonywanymi przez chór pod przewodnictwem p. Leszka Żelaznego. Całość doskonale zwieńczyło przemówienie pani Anny Raczkiewicz, która dodatkowo przybliżyła młodzieży tematykę złączoną z Ojcem Świętym. uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem "Barki" - ulubionej pieśni Jana Pawła II.
To niezwykle ważne święto zwróciło uwagę na to, że wielcy ludzie, wielkie czyny i wielkie słowa zasługują na godną pamięć, a każdy z nas powinien odnaleźć w swym sercu miejsce na choć odrobinę tego dobra, które zostało nam bezinteresownie przekazane, które towarzyszyło naszemu Patronowi przez całe życie. Powinniśmy również pamiętać o słowach wypowiedzianych przez papieża w 1983 roku na Jasnej Górze: " Czuwam-to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje. To imię nas wszystkich kosztuje." Także my czuwajmy, mając na uwadze wydarzenia z ostatnich stu lat.
Nad całością obchodów czuwały panie: Anna Raczkiewicz i Danuta Szczęsna. Jesteśmy bardzo wdzięczni za kultywowanie obchodów tego wielkiego święta.