No module Published on Offcanvas position

Wydarzenia - szkoła 2022/2023

W piątek, 8 września 2023 r. miała miejsce kolejna wyprawa rowerowa kl. VII b SP im. Jana Pawła II w Pępowie; grupa 13 zainteresowanych strzelectwem uczniów pod czujnym okiem swych opiekunów (M. Bigaj, T. Jarus, A. Hadaś) dotarła rowerami do Pogorzeli na strzelnicę tamtejszego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, aby w ramach projektu "Strzelnica dla wszystkich" dotowanego przez Powiat Gostyński i Stowarzyszenie Dziecko (PGS Grant 2023) spróbować swych sił w strzelectwie sportowym. Dziękujemy naszym instruktorom - panom Grzegorzowi Banaszkowi i Piotrowi Robaczyńskiemu za poprowadzenie szkolenia dla uczestników naszej wyprawy. Osobne podziękowanie dla p. Tomasza Jarusa, który, aby otoczyć opieką młodych rowerzystów, wykonał tego dnia maraton rowerowy (około 50 km). Ufam, że młodym strzelcom głęboko w sercach zapadnie hasło Bractwa Kurkowego; "Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie".

  W maju uczniowie klasy 7a wraz z koleżankami i kolegami z innych klas pojechali na wycieczkę do stolicy Wielkopolski.  Pod opieką wychowawczyni i p. Arkadiusza Błaszyka zwiedzili tam Stadion klubu Lech Poznań oraz Palmiarnię.

  Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w niezwykle ważnym miejscu dla fanów „Kolejorza”. Podczas pobytu na stadionie można było zasiąść na trybunach (w miejscach przeznaczonych dla VIP-ów) oraz na fotelach piłkarzy i trenerów w sali konferencyjnej, znanej wszystkim z przekazów medialnych. Uczniowie zobaczyli „zaplecze” stadionowe, m.in. byli w szatniach piłkarzy. Niestety, nie można było wejść na murawę boiska, starannie wypielęgnowaną przez pracowników koszących tego dnia trawę. Pobyt na stadionie klubu piłkarskiego Lech Poznań dla większości uczestników wycieczki był niesamowitym przeżyciem. Wszyscy byli pod wrażeniem wielkości i piękna tego obiektu. Na zakończenie wizyty przy ul. Bułgarskiej kibice z Pępowa zakupili pamiątki i gadżety klubowe.

  Z kolei zwiedzanie Palmiarni dostarczyło uczniom fascynujących, ale innego rodzaju doznań. Była to nietypowa, „prawdziwa” lekcja biologii, botaniki. Opowieści p. przewodnik o roślinach, które rosną w Palmiarni,  skupiły uwagę  wycieczkowiczów. Wszyscy zachwycali się pięknymi okazami,  znanymi wcześniej z podręczników lub telewizji. Niespodziewaną atrakcją okazała się degustacja nasion i owoców (m.in. kakaowca), którymi częstowała p. przewodnik. 

  Ostatnim zwiedzanym miejscem  była Bazylika Świętogórska w Gostyniu. Nasz przewodnik przekazał dzieciom  najważniejsze fakty dotyczące historii klasztoru i kościoła. Jego barwne opowieści przybliżyły uczniom dawne czasy, gdy hasło: „Bóg, honor, Ojczyzna” było dla Polaków   na pierwszym miejscu. Dużo emocji dostarczył wszystkim pobyt w podziemiach, wzbogacony komentarzami księdza filipina. Jak się okazało, wielu uczestników wyjazdu  miało okazję po raz pierwszy przebywać w murach Bazyliki na Świętej Górze.

  Zadowolone, uśmiechnięte twarze uczniów  świadczyły o tym, że ten majowy, wolny od zajęć lekcyjnych dzień, można zaliczyć do udanych,  a wywołane zdjęcia wkleić do albumu:).

  W czerwcu uczniowie klasy 7a razem z  wychowawczynią oraz p. Arkadiuszem Błaszykiem  wzięli udział w pikniku na Cegielni. Pogoda dopisała, więc można było skorzystać ze wszystkich atrakcji. Zanim zostały usmażone kiełbaski na ognisku, siódmoklasiści poćwiczyli  swoje umiejętności gry w siatkówkę plażową. Pomimo rosnącej temperatury, rozgrywane były kolejne sety:). Dodatkową atrakcją okazał się  pieszy spacer na Cegielnię w ten upalny dzień!

  W imieniu swoim i całej klasy bardzo dziękuję Pani Marioli Zjeżdżałce za pomoc w zorganizowaniu pikniku klasowego, zakup smakołyków, przygotowanie ogniska  i pyszne, domowe ciasto.

  Od lutego grupa przedszkola „Zajączki” oraz klasa 1a podjęła się realizacji programu „Przyjaciele Zippiego” – jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat.
  Jego celem było uświadomienie dzieciom, jak mają sobie radzić z trudnościami w życiu. Program wskazywał jak szukać sposobów rozwiązania problemów, jak prosić o pomoc i jak oferować pomoc innym. Najważniejszą zasadą było  wybranie dobrego rozwiązania danego problemu, które pomoże dziecku poczuć się lepiej i nie skrzywdzi innych.
  Dzieci bardzo chętnie brały udział w tych spotkaniach.  Miały mnóstwo ciekawych pomysłów oraz chętnie opowiadały o różnych sytuacjach, jakie zdarzają się w ich życiu. Rozwijały również swoje zdolności aktorskie poprzez udział w odgrywaniu scenek. Dzięki naszym zajęciom dzieci zaczęły nawiązywać lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówiły o swoich uczuciach, nauczyły się pomagać innym oraz poznały różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzieci z zaangażowaniem dokonywały ewaluacji własnych sukcesów, wypełniały karty pracy w książeczkach na podsumowanie zajęć, zaznaczały najczęściej uśmiechniętą buźkę i słonko. Ukoronowaniem zajęć było świętowanie połączone z wręczaniem dzieciom koron i dyplomów.

21 czerwca br. klasy 2a i 3a pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Jednym z punktów wycieczki było Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis. Unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Podczas zwiedzania z przewodnikiem uczniowie dowiedzieli się mnóstwo interesujących faktów o wodzie oraz uczestniczyli w doświadczeniach z nią związanych. Pierwszy dzień astronomicznego lata przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. W związku z tym dzieci przyjemnie spędziły czas przy Wrocławskiej Fontannie Multimedialnej, oglądając pokaz fontann i zajadając pyszne lody. Ostatnim celem naszej wycieczki był Ogród Japoński. Dzieci były zachwycone oryginalną roślinnością oraz niezwykłą aranżacją przestrzeni. Wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzach !

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, uczniowie klas 2a i 3a wybrali się na spacer ulicami Pępowa. Jedną z głównych atrakcji naszej miejscowości Pępowo jest zabytkowy wiatrak Franciszek. Dzieci z zainteresowaniem zwiedziły wnętrze wiatraka, poznały Jego historię oraz wygląd przed renowacją. Piękny teren dookoła zabytku oraz słoneczna pogoda pozwoliły Nam na zorganizowanie pikniku i zabawy integracyjne. Nie mogło zabraknąć w drodze powrotnej wizyty w lodziarni !