DZIEŃ PATRONA SZKOŁY (2009)

„Papieżu Pielgrzymie, pokochał Cię świat
Sławimy Twe imię od tylu już lat..."

W czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II członkowie koła wokalno - tanecznego „Wesołe Nutki" przygotowali uroczysty apel związany z obchodami Dnia Patrona. Myślą przewodnią spotkania było przedstawienie pielgrzymek Ojca Świętego po Polsce.
Nie sposób było za pomocą wierszy, piosenek i tańca przedstawić wszystkie pielgrzymki, jakie Ojciec Święty odbył po ziemi ojczystej. Mali artyści w montażu słownomuzycznym opowiedzieli o miejscach, które papież szczególnie umiłował, a mianowicie o Wadowicach i Krakowie. Wykonując taniec śląski „trojak", przybliżyli wizytę Jana Pawła II w Katowicach.
Wspólne śpiewanie piosenki „Gdy na morzu wielka burza..." sprawiło, że dzieci poznały historię kolejnej pielgrzymki Ojca Świętego do Trójmiasta. Artyści w pięknych, wielkopolskich strojach ludowych, tańcząc taniec „kłaniany" oraz opowiadając o pobycie papieża w Poznaniu, przybliżyli kolejną pielgrzymkę.
Uroczystość związana z Dniem Patrona wyrażała przywiązanie do wiary, radość i miłość do ukochanego papieża - Polaka. Doniosły nastrój udzielił się wszystkim dzieciom: śpiewały, powtarzały słowa przysięgi, machały gołąbkami. Uczniowie obiecywali:
„Pójdziemy za Tobą! W codziennej nauce szkolnej i żmudnej pracy będziemy jak najlepiej wypełniać nasze powolanie. Wspomagaj nas w tym, bo jesteś na zawsze z nami, bo jesteś nasz! I tak naprawdę wcale nie odszedłeś. Jesteś duchowo z nami - czujemy to!
Zakończeniem apelu były słowa prowadzącego Szymona:
„ To byly nasze wspomnienia o Ojcu Świętym,
Janie Pawle II - Pielgrzymie Uśmiechniętym.
Pomnik wspomnień w sercach - niech powstanie!
Tak Ojciec Święty z nami - pozostanie!"