No module Published on Offcanvas position

„Mój sposób na pamięć o Powstaniu Wielkopolskim” - ciąg dalszy.

   Powyższy temat, to tytuł konkursu, w którym udział wzięło 161 uczniów ze szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Wśród prac konkursowych znalazły się dwie prace uczniów naszej szkoły: Igi Ratajczak z klasy VIII a i Filipa Danielczyka z klasy VII a.

  Uczestnicy konkursu wraz z pocztem sztandarowym oraz opiekunami zostali zaproszeni 27 października 2023 r. na uroczystości w Lusowie. Były one związane z obchodami 156. rocznicy urodzin oraz 86. rocznicy śmierci gen. Józefa Dowbora Muśnickiego. W programie tego wydarzenia odbywały się uroczystości rocznicowe pod pomnikiem Patrona Szkoły w Lusowie. Delegacja naszej szkoły złożyła znicze, które były przyozdobione barwami narodowymi. Dalszym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu, otwarcie i zwiedzanie wystawy pokonkursowej oraz występy artystyczne.

  Podczas ogłaszania wyników konkursu, serca zaczęły bić nam mocniej. Dlaczego? Gdyż Iga i Filip znaleźli się gronie laureatów. Iga zajęła II miejsce w kategorii prac plastycznych przestrzennych, natomiast Filip zajął II miejsce w kategorii literackiej. Radość i niedowierzanie gościły naprzemiennie na twarzach konkursowiczów. Gratulujemy!!!

  Wzięliśmy jeszcze udział w pikniku wojskowym zorganizowanym na terenie szkoły. Odwiedziliśmy Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Spotkaliśmy tam kustosza, który w ciekawy, przystępny i prosty sposób przybliżył fakty z ważnego wydarzenia historycznego, czyli zwycięskiego powstania wielkopolskiego. Zostawiliśmy tam swój ślad, dokonując wpisu w księdze pamiątkowej. Była to piękna lekcja historii.

Nagrodę w imieniu nieobecnego Filipa Danielczyka odebrał Filip Zjeżdżałka.

youtube